Sekcja polityczna

Sekcja Polityki w portalu SP2 ma wyraźne podejście do studiowania polityki. Podkreślamy teoretyczny wymiar analizy politycznej w odniesieniu zarówno do wyjaśnień politycznych, jak i do oceny normatywnej. Skupiamy się na historycznych korzeniach współczesnych sił politycznych i problemów. Członkowie Wydziału interesują się, w jaki sposób instytucje kształtują życie polityczne, na przecięciu procesów politycznych i kulturowych oraz w klasycznych i bieżących koncepcjach gospodarki politycznej.

Departament Polityki przyczynia się do wspólnoty naukowej, czyli SP2, poprzez wspólne kursy, projekty badawcze i konferencje. Na przykład Instytut PoliNova zajmuje się badaniami, analizą polityczną i edukacją w zakresie migracji międzynarodowej, uchodźców i włączania nowo przybyłych W społeczeństwach przyjmujących.

Uczniowie z innych uczelni regularnie uczęszczają do biur naszego portalu. Zwiedzanie biura jest ważną częścią życia naszej jednostki.  Departament Polityczny z zadowoleniem przyjmuje propozycje wizytacji zaawansowanych studentów, innych uczelni. Wszyscy zatwierdzeni goście mają dostęp do biblioteki oraz seminariów publicznych, wykładów i konferencji, a także ogólnych usług informatycznych.